Webinář ZDARMA [18. 1. 2024]

Nejčastější chyby v popisné statistice (a jak se jim vyhnout)

Aktuality

[Nový termín] Ovládání programu TIBCO Statistica (10.–11. 4.)

Populární 2denní školení Ovládání programu TIBCO Statistica pod vedením zkušeného lektora RNDr. Ondřeje Mudráka, PhD. se uskuteční ve středu a čtvrtek 10. a 11. dubna. Stále zbývají místa, přidejte se. Kurz je prerekvizitou např. pro Základní kurz statistiky I či pro oblíbený Základní kurz biostatistiky I.

[Nový kurz] Základy ovládání QGIS pro výzkumné pracovníky

Naučte se vyhodnocovat a vizualizovat geografická data v QGIS, jednom z nejrozšířenějších geoinformačních systémů. 2denním kurzem vás provede Mgr. Libor Bravený, specialista na geoinformatiku, datovou analýzu a zpracování mapových podkladů. První školení se uskuteční 7. až 8. března – přihlaste se včas!

logo QGIS

Výhodné balíčky kurzů s programovacím jazykem R

Nově se můžete ve statistickém vyhodnocování v jazyce R vzdělávat až o 25 % levněji – stačí se přihlásit do balíčku Základní statistická analýza v jazyce R (2 kurzy, celkem 3 dny), Pokročilá statistická analýza v jazyce R (2 kurzy, 4 dny) nebo Kompletní statistická analýza v jazyce R (4 kurzy, 7 dní). Těšíme se na vás!

R language logo

Přednáška na České zemědělské univerzitě v Praze

13. prosince jsme vyrazili mimo naše školicí místnosti, abychom studentům Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze ukázali možnosti statistické analýzy v praxi. Semináře se kromě zakladatele Datové akademie Dávida Tkáče zúčastnil i Tomáš Jurczyk, leader data scientist ze společnosti TIBCO software.

Ovládání Pythonu pro datovou analýzu – prosincový termín je plný

18. a 19. prosince pořádáme první běh kurzu pro začátečníky Ovládání Pythonu pro datovou analýzu. Všechna místa jsou už obsazena – další termín vypíšeme na jaře.

Rozšiřujeme nabídku kurzů v programovacím jazyce R

R je jedním z nejpopulárnějších programovacích jazyků pro zpracování dat a jejich analýzu – data z výzkumu nevyjímaje. Proto jsme do naši nabídku přidali nové kurzy: Časové řady a predikce v jazyce R, Základy R Markdown pro výzkumné pracovníky, Analýzu rozptylu v jazyce R a Regresní analýzu v jazyce R.

Nová lektorka kurzů v Excelu: Aneta Mazouchová

Navázali jsme spolupráci s Ing. et Ing. Anetou Mazouchovou, PhD., zkušenou konzultantkou datové analýzy, která vás provede Základy statistického zpracování dat v MS Excel pro vědce.

Její lektorská činnost zahrnuje výuku statistiky a ekonomie v univerzitním prostředí. V minulosti působila jako zástupkyně vedoucího katedry IT na Unicorn College v Praze, aktuálně je statistickým konzultantem Registru pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS).

Zvýhodněné balíčky kurzů

Zakupte si balíček 2 nebo více vybraných kurzů a ušetřete