Webinář ZDARMA [18. 1. 2024]

Nejčastější chyby v popisné statistice (a jak se jim vyhnout)

O nás

Naučíme vás doopravdy rozumět datům a lépe s nimi pracovat

Moderní věda stojí na kvalitním sběru, interpretaci a sdílení dat. Obrovské množství výzkumných pracovníků přesto ve statistice tápe – řadě absolvovaných přednášek a stohům přečtených statistických knih navzdory.

Nejistota vědců při vyhodnocování experimentů má přímý dopad na jejich kariéru. Sráží jejich šanci publikovat výsledky výzkumu ve špičkových periodikách. Ovlivňuje, zda získají finanční prostředky na dalších výzkum. A negativní důsledky má v konečném důsledku i na renomé organizace, ve které pracují.

Naším cílem proto vybudovat vzdělávací platformu, která pozvedne úroveň datové gramotnosti na českých vědeckých pracovištích – a tím zlepšit jméno tuzemské vědy. Už nyní nabízíme nejširší paletu kurzů datové analytiky v Česku, kterých se účastní nejvýše 10 osob.

Všechna naše školení staví na reálných příkladech a vedou je odborníci, kteří datovou analýzu využívají každý den ve svém podnikání a výzkumu.

o nas 1
Základní kurz statistiky I v programovacím jazyce R
o nas 2

Pořádání kurzů se věnujeme přes 15 let

V pozadí Datové akademie stojí tým společnosti DataBon, která pomáhá firmám a vědeckým institucím lépe pracovat a zjednodušovat práci s daty z výzkumu, obchodu, marketingu, logistiky, výroby a dalších činností.

Jedním z dlouholetých pilířů DatBon byla školení přípravy a statistického zpracování dat a ovládání analytických programů. Pro zvyšující se zájem jsme v roce 2020 založili Datovou akademii, která se věnuje výhradně vzdělávání vědeckých pracovníků.

Naše zkušenosti se vzděláváním v práci s daty ale sahají mnohem dále – až do roku 2008. Za tuto dobu jsme proškolili tisíce odborníků.

Tým Datové akademie

Dávid Tkáč

Dávid Tkáč

Jednatel Datové akademie & obchodní manažer

Dávid se práci s daty věnuje více než 12 let. V Datové akademii má na starosti strategický rozvoj a podílí se na pořádání školení pro firmy a výzkumné organizace.

Zkušenosti sbíral na lokálních i mezinárodních projektech. Kromě analytiky se zajímá o kryptoměny a blockchain.

Michaela Modálková

Manažerka kurzů & rozvoje obchodu

Michaela zajišťuje organizaci všech kurzů a stará se, aby vše proběhlo tak, jak má. Podílí se také na strategickém směřování Datové akademie.

V minulosti dohlížela z pozice manažerky na integraci aplikace Statistica pod společnost TIBCO. Působila také ve společnosti Dell.

Tomáš Soukup

Marketingový specialista

Tomáš se v Datové akademii stará o marketing. Jeho doménou je tvorba textů, mj. se spolu s lektory podílí na tvorbě vzdělávacího obsahu pro blog.
 
Ke statistice má blízko i díky studiu molekulární biologie. Ve volném čase hodně čte, navštěvuje koncerty a cestuje.

Přihlaste se k odběru novinek

Zadejte svou e-mailovou adresu a nejvýše 2× měsíčně vám pošleme vzdělávací obsah a informace o aktuálních kurzech a webinářích.

Zvýhodněné balíčky kurzů

Zakupte si balíček 2 nebo více vybraných kurzů a ušetřete